خبرنگاران انتخاب آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت با مشاهده فیلم

به گزارش بانیما، تهران- خبرنگاران- دبیر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت از انتخاب آثار بخش صحنه ای این جشنواره به دلیل رعایت مسائل بهداشتی ناشی از شیوع کرونا، از طریق مشاهده فیلم خبر داد.

خبرنگاران انتخاب آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت با مشاهده فیلم

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، حمید نیلی گفت: متاسفانه در شرایطی به سر می بریم که هر روز تعداد قابل توجهی از هموطنان عزیزمان به دلیل شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند و این شرایط کار را برای برنامه ریزی و هدف گذاری دقیق و معین فعالیت های فرهنگی هنری بسیار سخت می کند.

در این شرایط و به ناچار، ستاد اجرایی جشنواره که مصمم به ارزیابی زنده آثار و رعایت موازین مندرج در فراخوان است تصمیم گرفت جهت رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا و حفظ سلامت خانواده بزرگ تئاتر کشور، انتخاب آثار بخش صحنه ای این جشنواره از طریق رویت فیلم صورت گیرد.

نیلی اضافه کرد: تمامی پذیرفته شدگان در مرحله انتخاب متون این جشنواره تا دهم آبان ماه فرصت دارند یک نسخه لوح فشرده و باکیفیت از نمایش خود را همان گونه که قرار بود برای هیئت انتخاب آثار به مرحله اجرا درآورند، با یک دوربین ضبط ویدیویی کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی درباره شیوه انتخاب آثار از طریق مشاهده فیلم اثر نیز اضافه کرد: در جلسات ستاد برگزاری جشنواره، مزایا و معایب این طرح مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به مدلی رسیدیم که تا حد امکان همه جوانب کار در آن لحاظ شده باشد؛ لذا مقرر شد ارزیابی ها طبق جدولِ از پیش ارائه شده، در سالن از طریق ویدیو پروجکشن و با حضور اعضای هیئت انتخاب به طور کامل نمایش داده گردد و همچنین با کارگردان مربوطه در ابتدا و انتهای نمایش، جهت پاره ای توضیحات درباره طراحی صحنه، لباس و ... ارتباط تصویری زنده برقرار گردد.

وی در خصوص استقبال از این جشنواره گفت: بسیار خوشحالم که اعلام کنم جشنواره هفدهم تئاتر مقاومت با اقبال عمومی جامعه شریف تئاتر کشور روبرو شد که تعدد آثار رسیده به جشنواره در بخش های گوناگون مبیّن این موضوع است. امیدوارم شرایط به نحوی رقم بخورد که طبق برنامه ریزی های اجرا شده بتوانیم تا خاتمه جشنواره، میزبانیِ شایسته ای از هنرمندان و گروه های شرکت نماینده در این رویداد فرهنگی داشته باشیم.

هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12352

به "خبرنگاران انتخاب آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت با مشاهده فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتخاب آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت با مشاهده فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید