توافق ارتش عراق و ناتو بر سر گسترش فعالیت ها

به گزارش بانیما، رئیس ستاد کل ارتش عراق و رئیس هیئت ناتو بر سر گسترش فعالیت هیئت آموزشی و مشاوره ای در مرحله آینده به توافق رسیده و بر اهمیت همکاری به منظور توسعه قابلیت های ارتش عراق در بخش های مختلف تاکید کردند.

توافق ارتش عراق و ناتو بر سر گسترش فعالیت ها

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سومریه نیوز، وزارت دفاع عراق در بیانیه ای گفت، عثمان الغانمی، رئیس ستاد کل ارتش این کشور امروز (یکشنبه) با جینی کاردینیا، رئیس هیئت ناتو در عراق ملاقات کرد.

طبق این بیانیه، در جریان این ملاقات از جمله مهمترین مسائلی که مورد آنالیز نهاده شد ارزیابی عملکرد ناتو طی دوره گذشته و توافق با ساختاری بود که شامل افزایش دامنه فعالیت ناتو در مرحله آینده به عنوان هیئتی است که آموزش نظامی و مشورت می دهد البته این در صورتی است که دو طرف با ازسرگیری فعالیت موافقت نمایند.

براساس این بیانیه، دو طرف ملاقاتهای فشرده ای را که در دوره گذشته با هدف از سرگیری فعالیت ناتو در عراق داشتند، آنالیز کردند.

طبق بیانیه مذکور، دو طرف همچنین بر اهمیت همکاری به منظور توسعه قابلیت های ارتش عراق در بخش های مختلف تاکید کردند و به همین دلیل رییس ستاد کل ارتش عراق بر تمایل خود برای حمایت و تشویق بیشتر و حفاظت از تیم ناتو در عراق در صورت توافق بر سر از سرگیری فعالیت خود در زمینه آموزشی و مشورتی جهت ارائه مهارت ها و توسعه پتانسیل های ارتش عراق ابراز کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7272

به "توافق ارتش عراق و ناتو بر سر گسترش فعالیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ارتش عراق و ناتو بر سر گسترش فعالیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید