تسویه حساب خونین با مرد بدهکار

به گزارش بانیما، مرد طلبکار وقتی نتوانسته بود پولش را از مرد بدهکار وصول کند، او را با خودرو زیر گرفت، اما با افشای راز این جنایت سرانجام با همدستانش در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

تسویه حساب خونین با مرد بدهکار

به گزارش ، رسیدگی به این پرونده از 2 سال قبل با گزارش مرگ مشکوک مردی 32 ساله به نام هادی در یکی از بیمارستان های استان تهران آغاز شد. مأموران پس از حضور در بیمارستان و تحقیقات اولیه متوجه شدند که هادی بر اثر تصادف با یک خودرو در جاده پاکدشت به شدت مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است.

با بررسی های اجرا شده توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی مشخص شد که تصادف عمدی بوده است. از این رو پلیس دایره بررسی هایش را گسترش داد و به سراغ دوستان هادی رفت و در بازپرسی از آن ها راز قتل هادی هویدا شد.

دوستان مقتول در اظهاراتشان مطرح نمودند: هادی به صاحب یک کارگاه تولیدی در حاشیه پاکدشت مبلغی پول بدهکار بود و، چون قادر به پرداخت آن نبود، بهزاد او را عمدی با خودرو زیر گرفت.

  • فامیل دور سر نوعروس 18 ساله را با کاتر برید!

پس از نظریه کارشناسان راهنمایی و رانندگی و همینطور اظهارات دوستان هادی، پلیس به سراغ بهزاد رفت و او را بازداشت کرد. وی در توضیح به مأموران گفت: من کارگاهی اجاره ای در پاکدشت دارم و چندین کارگر هم در این کارگاه کار می کنند. هادی را از مدت ها قبل می شناختم و با او هیچ خصومتی هم نداشتم و حتی باهم کار می کردیم. اما چند ماهی بود که او 60 میلیون تومان به من بدهکار بود و طلبش را پرداخت نمی کرد. به همین خاطر از کارگران کارگاهم خواستم تا او را به کارگاه بیاورند تا بتوانم پولم را از او بگیرم، ولی هادی پس از رسیدن به کارگاه فرار کرد و من هم با خودروام به دنبالش رفتم که ناخواسته به ماشینم خورد و مجروح شد. به دنبال اعتراف های متهم و بازسازی صحنه جرم، کیفرخواست وی به اتهام آدم ربایی و قتل عمد صادر شد و 3 کارگر اجیر شده کارگاه نیز به اتهام آدم ربایی بازداشت شدند و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به دفاع از خود پرداختند.

در ابتدای جلسه پدر و مادر هادی از طرف خود و نوه صغیرشان درخواست قصاص کردند.

پدر مقتول به جایگاه رفت و گفت: روز حادثه هادی در تماس با ما مطرح نمود که بهزاد او را دزدیده بود که پیروز شده از دستش فرار کند، اما چند ساعت بعد از بیمارستان تماس گرفتند و گفتند که پسرم تصادف کرده است. من شک ندارم که بهزاد پسرم را به عمد کشته است.

در ادامه متهم ردیف اول پرونده با رد اتهام قتل عمد و آدم ربایی به قضات گفت: روز حادثه در خانه ام خواب بودم که صاحب ملک کارگاه در تماس با من مطرح نمود که حال یکی از کارگرهایت خیلی بد شده و باید خودم را به کارگاه برسانم. وقتی رسیدم، کارگرم حالش خوب نبود و با التماس از من خواست تا او را به بیمارستان برسانم و من هم او را سوار خودروام کردم، اما چون پول زیادی در کارت بانکی ام نداشتم، از کارگرم خواستم تا به خانه شان برویم و دفترچه بیمه اش را برداریم. در حاشیه جاده هادی را دیدم که منتظر تاکسی ایستاده بود می خواستم از قسمت دوربرگردان جاده با دنده عقب مسیرم را عوض کنم که گوشه گلگیر ماشینم به هادی خورد، اما اصلاً سرعت به حدی نبود که باعث مرگ او شود. پس از بهزاد، کارگران کارگاه او یک به یک در جایگاه ایستادند و مطرح نمودند: بهزاد و هادی با هم اختلاف مالی داشتند و آن روز بهزاد از ما خواست تا هادی را برباییم و به کارگاه بیاوریم تا او بتواند طلبش را وصول کند. اما دقایقی بعد هادی پیروز شد از کارگاه فرار کند و بهزاد هم با خودرواش او را تعقیب کرد و در نهایت هم هادی را زیر گرفت.

بعد هم خودروی هادی را به ملایر بردیم و آتش زدیم تا راز مرگش افشا نشود.

در خاتمه جلسه قضات وارد شور شدند و بهزاد را به خاطر قتل عمد به قصاص و به خاطر آدم ربایی به 10 سال زندان محکوم کردند. یکی از کارگران او به 10 سال زندان و دیگری به خاطر معاونت در آدم ربایی به 5 سال حبس و متهم ردیف چهارم نیز به خاطر تخریب عمدی خودروی قربانی به 3 سال زندان محکوم شدند. اما متهمان به حکم صادره اعتراض کردند و با درخواست فرجام خواهی، پرونده برای رسیدگی بیشتر به دیوان عالی کشور فرستاده شد تا قضات دیوان بار دیگر پرونده را مورد بررسی قرار دهند.

منبع: ایران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12028

به "تسویه حساب خونین با مرد بدهکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسویه حساب خونین با مرد بدهکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید