اینستاگرام ثبت تاریخ تولد کاربران را اجباری می نماید

به گزارش بانیما، اینستاگرام اعلام نمود با هدف ارائه خدمات امنیتی به جوانان و نوجوانان ثبت تاریخ تولد کاربران را اجباری می نماید تا سن دقیق آنها معین گردد.

اینستاگرام ثبت تاریخ تولد کاربران را اجباری می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، اینستاگرام پیش از این از راه اندازی نسخه ای از اپلیکیشن خود برای افراد زیر 13 سال خبر داده بود. با این حال اقدام مذکور چندان با استقبال صاحب نظران و کارشناسان روبرو نشده بود، زیرا از نظر آنها اینستاگرام در زمینه حفاظت از کاربران خود هیچ سابقه درخشانی ندارد.

اینستاگرام با هدف دفاع از خود در برابر انتقادها با ارسال پستی وبلاگی اعلام نموده که از اطلاعات یادشده برای تضمین ارائه تجربه کاربری مناسب به گروه های مختلف سنی بهره می گیرد. این شبکه اجتماعی ماه قبل هم اعلام نموده بود کاربران زیر 16 سال را به طور پیش فرض در صورت پیوستن به اینستاگرام به سمت حساب های کاربری خصوصی راهنمایی می نماید.

کاربران اینستاگرام از این پس باید تاریخ تولد خود را وارد نمایند و اگر از این کار خودداری نمایند، چند بار در این زمینه به آنها تذکر داده می گردد. بدیهی است کاربرانی که قبلا تاریخ تولد خود را وارد نموده باشند، نیازی به این کار ندارند. این شبکه اجتماعی تصریح نموده مطلع است که بعضی کاربران به عمد تاریخ های تولد غلطی را وارد می نمایند و در حال ابداع فناوری برای حل این مشکل هم هست.

namasho.ir: نماشو: همه چیز اینجا هست از سفر و گردشگری تا ورزش و سرگرمی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 17088

به "اینستاگرام ثبت تاریخ تولد کاربران را اجباری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام ثبت تاریخ تولد کاربران را اجباری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید