چین در میدانی جدید از ایالات متحده سبقت می گیرد؟ ، رکوردشکنی پکن در فراوری مقالات هوش مصنوعی

به گزارش بانیما، چین برای نخستین بار در امسال در حوزه انتشار مقالات هوش مصنوعی از آمریکا سبقت می گیرد. بر اساس براوردهای اولیه، نرخ این سبقت احتمالا 50 درصدی خواهد بود.

چین در میدانی جدید از ایالات متحده سبقت می گیرد؟ ، رکوردشکنی پکن در فراوری مقالات هوش مصنوعی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در ماه ژوئیه سال 2017، دولت چین، یک مقاله بلندپروازانه را منتشر کرد که نشان می داد چگونه این کشور تا سال 2030 به عنوان رهبر جهانی هوش مصنوعی شناخته خواهد شد. نکته جالب این است که اکنون چین با اقدامات خود پیروز شده یک دهه زودتر از برنامه از پیش معین شده خود پیروز گردد.

یک پژوهش جدید نشان می دهد که فراوری مقالات تحقیقاتی در حوزه هوش مصنوعی در چین به زودی از ایالات متحده سبقت می گیرد. این یافته نشان می دهد که برنامه چین برای گسترش توانایی هوش مصنوعی با یاری سرمایه گذاری سخاوتمندانه دولت در بخش های تأسیسات آموزشی و صنایع خصوصی، تامین می گردد.

با تور چین سفر کنیم.

جالب است بدانید که با توجه به حجم مقالات هوش مصنوعی که سالانه منتشر می شوند، چین در سال 2006 از آمریکا فراتر رفت، اما منتقدان خاطر نشان نموده اند که این مقدار لزوما به معنای فراوری مقالات با کیفیت مشابه نیست. درواقع چین با مشکلاتی مثل مالات جعلی علمی شناخته شده است و حوزه هوش مصنوعی نیز از این ماجرا مستثنی نیست.

اما تحقیقات جدید موسسه Allen Institute of Intelligence (AI2) در سیاتل برای اندازه گیری تعداد این مقاله ها نشان داد که با وجود جعلی بودن بسیاری از مقالات چینی ها، اما باز هم تعداد مقالات ارزشمند چینی کم نیست. پس از تجزیه و تحلیل بیش از دو میلیون مقاله مبتنی بر هوش مصنوعی، که تا سرانجام سال 2018، منتشر شده این موسسه متوجه شد که چین در حال آماده شدن برای غلبه بر ایالات متحده طی امسال است.

اورن اتزیونی، استاد علوم رایانه و مدیر عامل موسسه آلن، در این خصوص گفت: این تحقیق نشان می دهد چین از کلیشه های خود فاصله گرفته و پیشرفتی شگفت انگیز را تجربه می نماید.واضح است که کیفیت مقالات چینی بسیار بالاتر از حد انتظار است.

همه این نتایج در شرایطی منتشر می گردد که طی ماه گذشته، رئیس جمهور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ یک دستورالعمل اجرایی را به منظور تحکیم سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی امضا کرد، کشورهای دیگری نیز برای پژوهش هوش مصنوعی کوشش می نمایند. برای مثال سرمایه گذاری دولتی 20 میلیون دلاری (در استرالیا و دانمارک) و سرمایه گذاری خیره نماینده نزدیک به 2 میلیارد دلاری (در کره جنوبی).با همه این ها بازهم چین قوی ترین رقیب ایالات متحده ارزیابی می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1791

به "چین در میدانی جدید از ایالات متحده سبقت می گیرد؟ ، رکوردشکنی پکن در فراوری مقالات هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین در میدانی جدید از ایالات متحده سبقت می گیرد؟ ، رکوردشکنی پکن در فراوری مقالات هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید