پیش بینی دمای زیرصفر در مناطق زلزله زده، کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت

به گزارش بانیما، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به پایداری جو در اکثر مناطق کشور طی دو روز آینده از دمای زیر صفر در مناطق زلزله زده شمال غرب کشور اطلاع داد.

پیش بینی دمای زیرصفر در مناطق زلزله زده، کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت

ایسنا: صادق ضیائیان با بیان این که براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از امروز (20آبان) تا پنجشنبه (23 آبان) در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است اظهار کرد: به سبب پایداری هوا افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در شهرهای صنعتی و پر جمعیت پیش بینی می گردد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که امروز (20 آبان) در نواحی مرکزی خلیج فارس بارش پراکنده و احتمال رعد و برق وجود دارد تاکید نمود: برای سواحل دریای خزر طی روز پنجشنبه (23 آبان) بارش پراکنده و در روز آدینه (24 آبان) بارش باران پیش بینی می گردد.

ضیائیان ادامه داد: از امروز تا اواسط فردا غرب دریای عمان، شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است همچنین امروز در نوار شرقی کشور سرعت وزش باد افزایش می یابد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی هفته جاری در نواحی زلزله زده شمال غرب کشور هوای سرد ماندگار است و دمای کمینه برای منطقه میانه بین منفی یک تا دو درجه سانتیگراد و ناحیه سراب بین منفی 7 تا 5 درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی با بیان این که طی سه روز آینده آسمان در مناطق زلزله زده کشور صاف تا قستمی ابری خواهد بود گفت: از بعد از ظهر پنجشنبه تا آدینه (23 و 24 آبان) در این مناطق افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

ضیائیان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا صاف و غبار آلود با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (22 آبان) کمی ابری تا قسمتی ابری در برخی ساعات غبار محلی با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 18 سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6210

به "پیش بینی دمای زیرصفر در مناطق زلزله زده، کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی دمای زیرصفر در مناطق زلزله زده، کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید