واکنش ایران به رفتار زشت مرزبانان آمریکا با ایرانی ها

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اخبار حاکی از مورد بازپرسی قرار دریافت ایرانیان در مرزهای آمریکا واکنش نشان داد و آن را نژادپرستی و نقض قوانین بین المللی حقوق بشر خواند.

واکنش ایران به رفتار زشت مرزبانان آمریکا با ایرانی ها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات انواع ویزای تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری نوشت: گفته می گردد که مقامات امنیت مرزی آمریکا با ایرانیان به خاطر ملیت شان رفتاری خصومت آمیز دارند. این نژادپرستی مطلق و نقض قوانین بین المللی حقوق بشر و هنجارها بوده و عمل دیگری از وسواس شریرانه این دولت [آمریکا] با ایران و دشمنی عمیق آن با ایرانیان است.

به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه روز شنبه نیز در موضعی با اشاره به رفتار غیر قانونی و غیر انسانی اخیر مرزبانی آمریکا نسبت به اتباع یا متولدین ایران گفت: اینگونه اقداماتِ کاملا تبعیض آمیز که صرفا به دلیل نژاد و ملیت و احیانا مذهب افراد صورت می گیرد، کاملا از لحاظ قوانین و اصول بین المللی حقوق بشر مردود بوده و مسئولیت دولت آمریکا را به دنبال دارد.

موسوی اضافه کرد: از آنجا که این افراد توسط مرزبانان و نیروهای امنیتی آمریکا در خصوص عقاید سیاسی و اعتقادیشان مورد سوال واقع شده و به حسابهای آنها در فضای مجازی نیز با اجبار وارد می شوند، این اقدام از مصادیق تفتیش عقاید و نقض فاحش حقوق بشر محسوب می گردد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی، ضمن محکوم کردن شدید آزار و اذیت هموطنان ایرانی از سوی مرزبانی آمریکا، اعلام کرد: این اقدامات علیه ایرانیان در راستای سیاست خصمانه و کینه جویانه رژیم آمریکا با ایران و هویت و موجودیت ایران است که یکبار در قالب تصمیم به منع ورود ایرانیان به آمریکا متجلی می گردد، بار دیگر در تهدید به حمله به مراکز فرهنگی و تمدنی ایران زمین خود را نشان می دهد، دیگر بار در ترور بزدلانه قهرمان اسطوره ای مبارزه با تروریسم ظاهر می گردد و اخیرا هم به شکل دیگری در قالب آزار ایرانیان در مرزهای آمریکا بروز می یابد.

موسوی تاکید نمود: قطعا این رفتار دولت آمریکا قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 24 اسفند 1398 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7191

به "واکنش ایران به رفتار زشت مرزبانان آمریکا با ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به رفتار زشت مرزبانان آمریکا با ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید