موضع معاون رئیس جمهور ترکیه در قبال تنش ها میان آمریکا و ایران

به گزارش بانیما، معاون رئیس جمهور ترکیه در گفت وگو با دیلی صباح با اشاره به تنش های میان آمریکا و ایران گفت: موضع ترکیه همواره به اصولی مبتنی بر حمایت از طرف حق بستگی دارد.

موضع معاون رئیس جمهور ترکیه در قبال تنش ها میان آمریکا و ایران

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روزنامه دیلی صباح، فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه در بخشی از این گفت وگو مواضع ترکیه را درباره روابط ایران-ترکیه با توجه به تحریم های اعمال شده بر ایران از سوی آمریکا تشریح کرد و گفت که موضع ترکیه همیشه به اصولی مبتنی بر حمایت از طرف حق بستگی دارد.

وی افزود: ایران همسایه ترکیه بود و کشوری در فاصله 10 هزار کیلومتری آن نیست. ما نمی توانیم تنها به این دلیل که برخی کشورها می خواهند بر همسایه ما تحریم هایی اعمال کنند، روابط تجاری و اقتصادی خود را با آن ها قطع کنیم. ترکیه همیشه شدیداً خواهان طرفداری از کسی بوده است که برحق باشد. در طی تاریخ هم این چنین بوده است. موضع مان بیانگر این است که ما منافع خود را داشته و باید مراقب خودمان باشیم. بنابراین نمی توانیم هرگاه که شما بخواهید از تصمیم تان پیروی کنیم.

وی همچنین درباره تنش های اخیر میان آمریکا و ایران گفت: من فکر می کنم با افزایش تنش میان آمریکا و ایران ما باید مراقب تحولات و برنامه های دیگری باشیم که در حال پیگیری هستند تا به اجرا در بیایند. رادار ما همیشه فعال است.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 3079

به "موضع معاون رئیس جمهور ترکیه در قبال تنش ها میان آمریکا و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع معاون رئیس جمهور ترکیه در قبال تنش ها میان آمریکا و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید