قلع و قمع 586 بنا در حریم جاده ها

به گزارش بانیما، خبرنگاران/اردبیل مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: با تلاش و همکاری پلیس و دادگستری استان اردبیل 586 بنای غیرقانونی احداث شده در حریم جاده ها قلع و قمع شده است.

قلع و قمع 586 بنا در حریم جاده ها

علی رحمتی پیش از خطبه های نماز جمعه اردبیل به مناسبت هفته راهداری اظهار کرد: از آبان ماه احداث و توسعه راه های روستایی و فرعی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار شده و ما با اولویت روستاهای 50 خانوار سعی می کنیم روکش آسفالت و عملیات بهسازی را انجام دهیم.

وی به اجرای طرح ابرار با تاکید وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری اشاره و گفت: قرار است دو هزار کیلومتر راه روستایی تا انتها امسال به مرحله روکش و آسفالت برسند که سهم ما نیز 90 کیلومتر است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اضافه کرد: با یک مدیریت جهادی و توان بالا تلاش می کنیم تا به محض مساعد شدن شرایط جوی عملیات آسفالت ریزی را در راه های روستایی انجام دهیم تا در کنار 90 کیلومتر روکش و آسفالت راه روستایی از محل طرح ابرار و حدود 100 کیلومتر اعتبارات راه روستایی بتوانیم در مجموع 200 کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت را انجام دهیم.

احداث راهدارخانه گردشگری در آلوارس

رحمتی در بخش دیگری از سخنان خود به احداث راهدارخانه گردشگری در محور آلوارس - سرعین اشاره کرد و گفت: این پروژه در مرحله اجراست که آشیانه ماشین آلات در دو هزار و 500 مترمربع احداث و ساختمان اداری راهدارخانه نیز در 200 مترمربع عملیاتی خواهد شد.

وی بیان نمود: برای این پروژه یک میلیارد و 800 میلیون تومان از محل ملی استانی شده تامین خواهد شد تا با تاکید استاندار اردبیل مبنی بر زمستان بیدار بتوانیم این راستا گردشگری را در فصل سرد سال باز نگهداریم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اضافه کرد: احداث پلیس راه گرمی - بیله سوار با 95 درصد پیشرفت در مرحله افتتاح است و با نصب انشعابات و محوطه سازی این پروژه دهه فجر افتتاح خواهد شد.

رحمتی بیان نمود: در حوزه فرهنگسازی برای گروه های آسیب پذیر در راستا جاده ها 237 همایش و دوره آموزشی برگزار و بیش از 9 هزار و 650 کلاه ایمنی رایگان در بین موتورسواران توزیع شده تا کاهش تلفات موتورسواران را در جاده های استان ببینیم.

وی گفت: در هفت ماهه امسال با کاهش 8 درصدی تلفات جاده ای روبرو بودیم که جایگاه استان اردبیل تا رتبه نهم کشوری نیز ارتقا یافت و سعی می کنیم تا به رغم افزایش ترددها در انتها امسال تصادفات را تا 6 درصد کاهش دهیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل ترددهای هشت ماهه امسال را در جاده های استان با پنج درصد افزایش بیش از 8 میلیون و 400 هزار تردد اعلام و اظهار کرد: 91 درصد این ترددها مربوط به خودروهای سبک و 9 درصد خودروهای سنگین بوده است.

رحمتی به اجرای 73 کیلومتر روکش آسفالت، 165 هزار مترمربع لکه گیری، یک هزار مترمربع درزگیری، یک هزار و 255 کیلومتر تجدید خط کشی در جاده ها و ... اشاره و شرح داد: برای جلوگیری از تجاوز به حریم راه ها نسبت به تخریب 586 بنای احداث شده در حریم جاده ها اقدام کردیم.

رحمتی گفت: در بحث نگهداری راه ها 187 کیلومتر سیستم روشنایی اجرا و 15 کیلومتر نیز در دست اقدام داریم تا تردد هموطنان در راستاهای مواصلاتی استان به راحتی انجام شود.

وی در مورد اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای زمستان سالجاری اذعان کرد: در کنار ذخیره سازی 20 هزار تن شن و نمک 110 اکیپ راهداری با دستگاه ها و خودروهای بازسازی شده به همراه 435 نفر راهدار در 12 راهدارخانه به هموطنان ارائه خدمات خواهند کرد تا در سوز و سرمای زمستان هموطنان در جاده ها گرفتار نشوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6735

به "قلع و قمع 586 بنا در حریم جاده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلع و قمع 586 بنا در حریم جاده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید