سفیر انگلیس در تهران: کوشش می کنیم ایران از مزایای برجام برخوردار گردد

به گزارش بانیما، ایرنا نوشت: سفیر انگلیس با انتشار پیغام ویدیویی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام گفت: خروج آمریکا از برجام ضربه بزرگی به تفاهم نامه برجام وارد نموده است؛ نمی توان تاثیر تحریم ها را بر طرف کرد اما ما با حسن نیت در حال همکاری با ایران هستیم تا راه هایی را پیدا کنیم که بتوان وضعیت را بهتر کرد.

سفیر انگلیس در تهران: کوشش می کنیم ایران از مزایای برجام برخوردار گردد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

راب مک ایر با بیان اینکه تعهد ما حقیقی است، گفت: ما به همراه فرانسه، چین و روسیه کوشش های بسیاری می کنیم تا ایران از مزایای برجام برخوردار باشد.

وی یادآور شد: در هفته های آینده تصمیم های مهمی درباره آینده برجام پیش روی ایران خواهد بود و ما می خواهیم این تفاهم نامه باقی بماند.

این دیپلمات انگلیسی در ادامه این که اروپا تعهدات خود را نسبت به برجام انجام نمی دهد و این که ایران از تفاهم نامه هیچ نفعی نبرده است را دو برداشت اشتباه راجع به برجام ذکر کرد و اضافه کرد: در چارچوب برجام طرف اروپایی چهار تعهد را قبول کرد.

وی برداشت تحریم های اتحادیه اروپا مربوط به برنامه هسته ای ایران را یکی از این چهار تعهد بیان کرد و گفت: ما این کار را انجام دادیم و تحریم ها علیه قسمت های بزرگی از اقتصاد ایران را لغو کردیم.

مک ایر درخصوص دومین تعهد اروپا گفت: برداشتن تحریم های سازمان ملل - تحریم های چند جانبه ای که علیه تعدادی از سازمان ها بود را برداشتیم.

سفیر انگلیس در تهران ادامه داد: سوم یاری ما به ایران برای پیشبرد به برنامه هسته ای غیر نظامی است که در حال اجرا آن هستیم همان طور که سفر هفته پیش متخصصان هسته ای ما نشان داد. سفیر انگلیس در تهران درباره چهارمین تعهد اروپا در قبال ایران را ارتقای سطح تجارت بین ایران و اروپا بیان کرد و گفت: این هم کاری است که برای انجام آن نهایت کوشش مان را می کنیم. برای مثال سفارت بریتانیا ماه گذشته از بیش از 100 شرکت برای انجام تجارت با ایران حمایت کرد.

این دیپلمات انگلیسی اذعان کرد: البته ما می دانیم خروج آمریکا از برجام ضربه بزرگی به این تفاهم نامه وارد نموده است و نمی توان تاثیر تحریم ها را بر طرف کرد اما ما با حسن نیت در حال همکاری با ایران هستیم تا راه هایی را پیدا کنیم تا بتوان وضعیت را بهتر کرد.

وی ادامه داد: ما معتقد هستیم پیدا کردن یک راهکار دیپلماتیک بسیار ضروری و ممکن است اما در عین حال این بسیار نامطلوب خواهد بود اگر ایران قدم هایی بردارد و باعث فروپاشی برجام گردد، تفاهم نامه ای که بیش ازاین برای این کشور بی نظیر و مزایای بسیار مهمی به همراه خواهد داشت.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5408

به "سفیر انگلیس در تهران: کوشش می کنیم ایران از مزایای برجام برخوردار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر انگلیس در تهران: کوشش می کنیم ایران از مزایای برجام برخوردار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید