ساخت شناور خورشیدی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور

به گزارش بانیما، محققان در کشور با بهره گیری از انرژی های پاک (انرژی خورشیدی) پیروز به طراحی و فراوری شناور خورشیدی به منظور توسعه صنعت گردشگری شدند.

ساخت شناور خورشیدی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور

از سفر با قیمت تور کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به گزارش خبرنگاران، امروزه که سوخت های فسیلی به عنوان یکی از عوامل آلایندگی و افزایش گرمای زمین معرفی شده اند، جایگزینی انرژی های پاک از جمله انرژی خورشیدی با آنها می تواند ضمن یاری به محیط زیست و ذخیره منابع زیرزمینی، در کاهش هزینه های مصرف کنندگان نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. از این رو با کوشش فناوران در صنعت دریایی شناورهای مسافری با بهره گیری از انرژی های پاک طراحی و ساخته شد.

حسن ضیایی، مدیر عامل شرکت طراح این شناور با اشاره به بحران انرژی در سال های اخیر اظهار کرد: کاهش منابع انرژی فسیلی دولت ها را بر آن داشته که تغییر نگرش جدی در حوزه انرژی های تجدید پذیر را در دستور کار خود داشته باشند. در این میان جایگزینی انرژی های تجدیدپذیری همچون خورشیدی به جای انرژی های فسیلی به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای آلاینده و در یک جمله مقابله با بحران انرژی در اولویت تصمیم سازان قرار گرفته است.

وی توضیح داد: شناور خورشیدی با ظرفیت 14 تا 18 نفر با بهره گیری از انرژی خورشیدی آماده ارائه به صنعت گردشگری کشور است که در نوع خود یاری قابل ملاحظه ای به رونق صنعت گردشگری و حفظ منابع آب و جلوگیری از آلودگی آب ها و دریاچه ها خواهد نمود.

ضیایی با اشاره به حمایت های صورت پذیرفته از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی گفت: این محصول نیز در لیست محصولات دانش بنیان این شرکت قرار گرفته و از حمایت های مربوطه برخوردار است.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اعلام کرد: کوشش بر این بوده است در راستای بهره گیری از تمامی ظرفیت های ساختار فعالیت های دریایی بویژه بخش گردشگری دریایی در سالیان گذشته به عنوان یکی از فعال ترین شرکت های تحقیقاتی/ تولیدی صنعت دریایی کشور مطالعات و برنامه ریزی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7042

به "ساخت شناور خورشیدی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت شناور خورشیدی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید