رئیس جمهوری موقت الجزایر: ارتش حکم قانون اساسی برای خروج از بحران را پیاده کرد

رئیس جمهوری موقت الجزایر اظهار کرد: فرماندهی ارتش الجزایر برای خروج از بحرانی که در کشور وجود دارد، بر حکم قانون اساسی به عنوان تنها مرجعی که به مردم الجزایر اجازه تحقق خواسته هایشان و عبور از بحران موجود را می دهد، پافشاری کرد.

رئیس جمهوری موقت الجزایر: ارتش حکم قانون اساسی برای خروج از بحران را پیاده کرد

عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت الجزایر در گفت وگویی تلویزیونی با اشاره به اینکه در طول چند هفته اخیر افق های دموکراتیک جدیدی برای الجزایر گشوده شدند، تاکید نمود: به فراخوان برای برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری ظرف 90 روز آینده طبق بندهای قانون اساسی پایبند هستم.

بن صالح با اشاره به اینکه تنها رویایش اینست که ماموریت محول شده به او را صادقانه و درست و مطابق با احکام قانون اساسی انجام دهد، از قصد خود برای تشکیل یک هیئت ملی متعهد به برگزاری انتخابات شفاف و آزاد ریاست جمهوری اطلاع داد.

او گفت: قصد داریم با طبقه سیاسی و ملی درباره تشکیل هیئتی ملی برای انتخابات آینده و فراهم کردن مقدمات آن رایزنی کنیم.

رئیس جمهوری موقت الجزایر تاکید نمود: برای مردم الجزایر این مساله اهمیت دارد که رئیس جمهوری مناسب با خواسته های خود برای ایجاد یک ساختار سیاسی جدید انتخاب نمایند و من دستم را به سوی همه گروه ها در الجزایر برای عبور آرام و بدون دردسر به مرحله بعدی این کشور دراز می کنم.

وی روز سه شنبه در پایتخت الجزایر سخنرانی به مناسبت انتصاب موقت در سمت ریاست جمهوری داشت.

او گفت: شورای قانون اساسی سوم آوریل جاری نشستی برگزار نموده و خلأ ریاست جمهوری را تایید کرد. طبق ماده 102 قانون اساسی رئیس مجلس الامه مسؤولیت ریاست موقت کشور را برای نهایتا 90 روز برعهده می گیرد و در این مدت انتخابات ریاست جمهوری را برگزار می نماید.

بن صالح با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات ماموریتی قانونی است و او به این مسؤولیت و خدمت به مردم پایبند است، از تمامی نیروهای امنیتی به دلیل عملکرد حرفه ای و متعهدانه شان در این شرایط الجزایر تشکر کرد.

همچنین احمد قاید صالح، رئیس ستاد ارتش الجزایر اظهار کرد، ارتش با حق قانونی ملت همسو باقی خواهد ماند.

وی اضافه نمود: ارتش اطمینان ملت به حال حاضر و آینده شان را تضمین خواهد نمود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 14 تیر 1398 شناسه مطلب: 2454

به "رئیس جمهوری موقت الجزایر: ارتش حکم قانون اساسی برای خروج از بحران را پیاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهوری موقت الجزایر: ارتش حکم قانون اساسی برای خروج از بحران را پیاده کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید