خبرنگاران تحول گسترده ای در قانونگذاری مجلس در طرح های ارایه ای شورای عالی استان ها رخ می دهد

به گزارش بانیما، تهران خبرنگاران- رییس شورای عالی استان گفت: به زودی تحول گسترده ای در قانونگذاری مجلس در مورد طرح هایی که از سوی شورای عالی استان ها ارایه می گردد، رخ خواهد داد.

خبرنگاران تحول گسترده ای در قانونگذاری مجلس در طرح های ارایه ای شورای عالی استان ها رخ می دهد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران از شورای عالی استان ها، علیرضا احمدی در سی و پنجمین اجلاس عمومی این شورا که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، ضمن تسیلت ایام سوگواری اباعبداله الحسین علیه السلام با بیان اینکه شوراها به عنوان مجلس دوم کشور در مناسبات کشور تاثیر گذار است، اضافه کرد: با اعتمادی که اعضای شورای عالی استان ها داشتند، سعی کردیم با تعاملات و تفاهمات گسترده با دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و حاکمیتی در کشور بتوانیم در تصمیم گیری ها و اداره امور کشور تاثیر گذار باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت شوراهای اسلامی در کشور به طور واقع مغفول مانده است، گفت: ظرفیت بزرگ جامعه 125 هزار 992 نفری عضو شورای شهر و روستا شبکه بزرگی است که می تواند در امورات مختلف تاثیر گذار باشد.

وی اضافه کرد: دهیاران و شهرداران توسط شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب می شوند، تصور کنید اگر یک شهرداری و دهیاری در کشور فعالیت نکند چه اتفاقی در شهر و روستا رخ می دهد.

رئیس شورای عالی استان ها حضور موثر دهیاران و شهرداران در شهر و روستا را موضوعی دانست که در رسانه های کشور به آن پرداخته نشده است و برای مردم جامعه این تاثیرگذاری ملموس نبوده است.

احمدی تاکید نمود: امروزه این اطلاع رسانی در شورای عالی استان ها به سمع و نظر مردم می رسد. و اهمیت و نقش شوراها و دهیاران در سطح کشور تبیین می گردد.

رئیس شورای عالی استان ها گفت: در واقع 50 درصد امور شهر و روستا توسط شهردار و دهیار اداره می گردد و عصاره آن 126 هزار نفر، همین اعضای 75 نفره شورای عالی استان ها هستند و شما این سکانداری را به خادم خودتان سپرده اید. امروز مردم نگاه امیدوارانه ای به شوراها دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلساتی که با نمایندگان مجلس داشتیم، برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، تعامل کامل با شوراها و به خصوص شورای عالی استان ها اعلام آمادگی کرد ند.

رئیس شورای عالی استان ها اضافه کرد: یکی از ایراداتی که تا به امروز به شورای عالی استان ها گرفته می شد این بود که می گفتند چه طرح هایی از شورای عالی استان ها در مجلس تصویب شده است، اکنون طرح های شورای عالی استان ها به مجلس می رود و اعلام وصول می گردد و می توانیم از آن دفاع کنیم.

رئیس شورای عالی استان ها گفت: عدم آگاهی از قانون شوراها سبب می شد بسیاری از دستگاه ها این نگاه را داشته باشند که بسیاری از مسائل به شورای عالی استان ها مربوط نیست.

وی اضافه کرد: بنابراین جلساتی با دستگاه ها برگزار کردیم و اکنون این آگاهی به وظایف و اختیارات شورای عالی استان ها وجود دارد و سبب می گردد بتوانیم از ظرفیت این دستگاه ها برای پیش برد اهداف استفاده کنیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11801

به "خبرنگاران تحول گسترده ای در قانونگذاری مجلس در طرح های ارایه ای شورای عالی استان ها رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تحول گسترده ای در قانونگذاری مجلس در طرح های ارایه ای شورای عالی استان ها رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید