حق شیفت کارگران جز دستمزد ثابت محسوب می گردد؟

به گزارش بانیما، درباره قانون دریافت دستمزد ثابت و غیرثابت کارگران بیشتر بدانید.

حق شیفت کارگران جز دستمزد ثابت محسوب می گردد؟

به گزارش خبرنگار ، بر اساس ماده 36 قانون کار بعضی از کارگاه ها فاقد طرح طبقه بندی مشاغل هستند.

هر شغلی دارای مزایای ثابت پرداختی به تبع شغل است که بر حسب ماهیت شغل در ساعات عادی کار پرداخت می گردد و در کارگاه هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل هستند، مزد گروه و پایه مزد مبنا را تشکیل می دهد.

مزد تعریف شده در ماده 35 قانون کار همان است که در ماده 36 قانون مزبور تحت عناوین مزد ثابت و مزد مبنا مورد اشاره قرار گرفته است و کلیه وجوه نقدی و غیر نقدی، در مقابل انجام کار در ساعات عادی به کارگر پرداخت می گردد.

مزایای مقرر در ماده 56 قانون کار به عنوان فوق العاده نام برده شده است، جزء مزد ثابت نبوده و در محاسبه اضافه کاری، عیدی و پاداش و سنوات خدمت و نظایر آن منظور نخواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8545

به "حق شیفت کارگران جز دستمزد ثابت محسوب می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق شیفت کارگران جز دستمزد ثابت محسوب می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید