تشدید اعتراض های مردمی در هند

به گزارش بانیما، خبرنگاران : یکی دیگر از قربانیان اذیت و آزار جنسی در هند، پس از رد درخواست شکایت وی از سوی پلیس، خودکشی کرد.

تشدید اعتراض های مردمی در هند

به گزارش بانیما به نقل از راشاتودی؛ در حالی که شهرهای هند شاهد اعتراضات وسیع مردمی عیله یک مورد اذیت و آزار جنسی جمعی علیه یک دانشجو است، یک دختر 17 ساله دیگر هندی که قربانی جرم مشابهی شده بود، دست به خودکشی زد.

به گفته مقامات پلیس ایالت پنجاب، جسد این دختر چهارشنبه گذشته پیدا شده است.

وی پیشتر و طی برگزاری جشنی در منطقه پاتیالا در ایالت پنجاب قربانی آزار و اذیت جنسی شده بود. اما پلیس این ایالت علیرغم شکایت این دختر، هیچ کس را بازداشت نکرد، و تنها پس از خودکشی وی بود که سه مظنون بازداشت شدند.

سربازرس پامارجیت سینگ به رسانه های این کشور گفته است که افسران پلیس سعی داشتند قربانی را متقاعد کنند از شکایت خود صرف نظر کند.

طبق گفته خواهر قربانی، این دختر نوجوان از سوی نیروهای پلیس تحت فشار قرار گرفته بود.

به نوشته روزنامه هندو، ساختار اجتماعی هند موجب رقم خوردن سرنوشت تراژیک این دختر شده است زیرا خانواده وی از پایین ترین طبقه اجتماعی این کشور موسوم به نجس ها یا غیرقابل لمس ها بودند. در حالی که مجرمین متعلق به یکی از خانواده های سطح بالا در نظام کاستی-طبقاتی مذهب هندو بودند.

این خودکشی در حالی رخ داده است که این کشور طی هفته گذشته شاهد اعتراضات سراسری علیه حمله گروهی خلافکار به یک دانشجوی دختر 23 ساله و اذیت و آزار جنسی وی بوده است. در این واقعه، مجرمین قربانی را مورد ضرب و جرح شدید قرار دادند.

هرچند دولت هند این دانشجوی 23 را برای مداوا به بیمارستانی در سنگاپور منتقل کرده است اما با این حال شرایط وی همچنان وخیم گزارش شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6353

به "تشدید اعتراض های مردمی در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید اعتراض های مردمی در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید