ترامپ چین را به اقدام تلافی جویانه بزرگ و سریع تهدید کرد!

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از وضع تعرفه های جدید برای سومین بار علیه پکن، امروز سه شنبه در پیامی توئیتری چین را به اقدام تلافی جویانه بزرگ و سریع تهدید کرد!

ترامپ چین را به اقدام تلافی جویانه بزرگ و سریع تهدید کرد!

در پیغام ترامپ در این خصوص آمده است: چین سال هاست که از تجارت با ایالات متحده سود برده است و آنها می دانند من آن کسی هستم که می داند چگونه متوقفشان کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه نوشت: اگر کشاورزان، دامداران یا صنعت گران ما هدف قرار گیرند، اقدامات تلافی جویانه بزرگ و سریعی علیه چین اعمال خواهد شد.

این در حالیست که وزارت بازرگانی چین ساعاتی پیش و در واکنش به تعرفه های اعلامی شب گذشته واشنگتن علیه این کشور خاطرنشان کرد: پکن مجبور است به تعرفه های جدید آمریکا پاسخ دهد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت بازرگانی چین در این خصوص آمده است: از تعرفه های جدید آمریکا علیه واردات کالاهای چینی متأسفیم. با هدف حمایت از حقوق مشروع و قانونی پکن و نیز صیانت از تجارت آزاد جهانی، پکن ملزم به واکنش به این تصمیم است. این اقدام آمریکا مذاکره میان دو طرف را با تردید روبرو نموده است؛ لذا بر آنیم تا به سازمان تجارت جهانی شکایت کنیم.

گفتنی است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته با وضع دور جدیدی از تعرفه های گمرکی بر 200 میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی از چین، به جنگ تجاری واشنگتن- پکن ابعاد تازه ای بخشید.

برای سفر با تور چین با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ چین را به اقدام تلافی جویانه بزرگ و سریع تهدید کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ چین را به اقدام تلافی جویانه بزرگ و سریع تهدید کرد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید