تداوم جنگ تجاری میان چین و آمریکا، 3 اختلاف اساسی باقی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، جنگ تجاری میان چین و آمریکا در حالی ادامه دارد که دیروز آدینه 2 طرف توافق کردند که مذاکرات تجاری بیشتری را در دستور کار خود قرار دهند؛ این در حالی است که 3 اختلاف اساسی میان 2 طرف همچنان باقی است.

تداوم جنگ تجاری میان چین و آمریکا، 3 اختلاف اساسی باقی است

لیو هه معاون نخست وزیر چین در سرانجام این دُور از مذاکرات تجاری با آمریکا گفت که درباره دستیابی به یک توافق خوشبین است اما مسائل اساسی وجود دارد که چین از آنها عقب نشینی نمی کند.

وی همچنین اضافه کرد که مذاکرات تجاری در پکن ادامه خواهد یافت؛ اما از بیان جزئیات اجتناب کرد.

به گفته طرف چینی هنوز 3 اختلاف اساسی میان دو طرف باقی مانده است.

* نخستین اختلاف بر سر تعرفه هاست. چین معتقد است که تعرفه ها منشأ اختلافات تجاری دو طرف است و اگر دو طرف می خواهند به توافق برسند باید تمامی تعرفه ها حذف شوند.

* دومین اختلاف به حجم مبادلات مرتبط است و دو طرف در حال حاضر دو دیدگاه متفاوت درباره این موضوع دارند.

* سومین اختلاف هم بر سر چگونگی ایجاد تعادل در متن توافق پیشنهادی میان دو طرف است.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیروز آدینه دستور افزایش تعرفه واردات کالاهای چینی به ارزش حدود 200 میلیارد دلار را صادر کرد.

ترامپ پس از این اقدام گفت واشنگتن عجله ای برای مذاکره با چین در خصوص معاهده تجاری جدید ندارد.

این اقدام ساعاتی پس از سرانجام نخستین روز مذاکره استیو منوچین وزیر خزانه داری و لیو هه معاون نخست وزیر چین و هیئت های همراهشان بدون دستیابی به یک توافق، انجام گرفت.

ترامپ در پیامی توییتری ضمن دفاع از اقدام خود مدعی شد تعرفه های جدید بیش از یک توافق بسیار عالی در زمینه تجاری، برای آمریکا مفید خواهد بود.

دستور افزایش تعرفه بر کالاهای چینی از سوی ترامپ بعد از آن اعلام شد که رئیس جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد که چین از توافق عدول نموده است.

با این حال لیو هه که مذاکره کننده ارشد چین در این مذاکرات است با اشاره به اینکه مذاکرات تجاری شکست نخورده است اضافه کرد: کاملاً برعکس، فکر می کنم رخ دادن مسائل کوچک در جریان مذاکرات میان دو کشور، طبیعی و غیرقابل اجتناب است و ما بطور محتاطانه خوشبین هستیم.

مذاکرات کننده ارشد چینی همچنین گفت که چین به شدت با اعمال تعرفه های جدیدی که واشنگتن بر کالاهای چینی اعمال نموده، مخالف است و چین به آن پاسخ خواهد داد.

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 17 تیر 1398 شناسه مطلب: 2563

به "تداوم جنگ تجاری میان چین و آمریکا، 3 اختلاف اساسی باقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم جنگ تجاری میان چین و آمریکا، 3 اختلاف اساسی باقی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید