برای رسیدن ایران به مزایای برجام فراتر از تعهدات مان می رویم

به گزارش بانیما، سفیر انگلیس در ایران در حالی که کشورش و دیگر کشورهای اروپایی در تبعیت از آمریکا تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته اند، مدعی شد: ما برای رسیدن ایران به مزایای لازم در برجام حتی فراتر از تعهدات مان در برجام می رویم.

برای رسیدن ایران به مزایای برجام فراتر از تعهدات مان می رویم

به گزارش خبرنگاران، راب مک ایر در پیامی اینستاگرامی به مناسبت سال نوی میلادی نوشت: ایران با چالش های سنگین مالی روبرو است اما اقداماتش در زمینه هسته ای برای جامعه بین الملل نگران کننده است و به حل مسائل مالی یاری نمی کند. ما به عنوان شرکای اروپایی برجام با این که آمریکا از برجام بیرون رفته است تمام سعی خود را می کنیم این توافق عملیاتی گردد. ما به تمامی تعهدات مان در این توافق پایبندیم و برای رسیدن ایران به مزایای لازم حتی فراتر از آن تعهدات می رویم. امیدواریم ایران از این فرصت استفاده کند تا با ما و دیگر کشورهایی که خواستار برقراری صلح و شکوفایی در منطقه هستند همکاری کند.

این دیپلمات انگلیسی در ادامه با اشاره به مسائل منطقه توضیح داد: امنیت منطقه همچنان آسیب پذیر است. حملات این هفته عراق نشان می دهد تا چه حد این بی ثباتی به وجود آمده توسط گروه های شبه نظامی می تواند به افزایش تنش ها منجر گردد و خطر خطای محاسباتی را بالا ببرد.

او همچنین درباره مساله حقوق بشر مدعی شد که در سال 2020 جامعه بین الملل به تعقیب ایران برای عمل به استانداردهای حقوق بشر که شامل محاکمات عادلانه و آزادی بیان است ادامه می دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6953

به "برای رسیدن ایران به مزایای برجام فراتر از تعهدات مان می رویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای رسیدن ایران به مزایای برجام فراتر از تعهدات مان می رویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید