بازنگری و اصلاح برنامه های بنیاد ملی نخبگان برای شناسایی مستعدان برتر و مخترعین

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با بیان این که توسعه همکاری و تعامل بنیادهای نخبگان استانی با نهادها و دستگاه های درون استانی زمینه ساز اجرای بهتر برنامه های نخبگانی است، از اقدام برای بازنگری و اصلاح برنامه های گذشته بنیاد در شناسایی مستعدان برتر و توانمندسازی مخترعین خبر داد.

بازنگری و اصلاح برنامه های بنیاد ملی نخبگان برای شناسایی مستعدان برتر و مخترعین

به گزارش خبرنگاران، حسن سالاریه در سی ویکمین نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی که به میزبانی پارک فناوری پردیس برگزار می شود، اضافه کرد: بخش زیادی از برنامه های معاونت آینده سازان در ادامه فعالیت های معاونت برنامه ریزی و نظارت است.

وی اضافه کرد: علاوه بر برنامه های قبل، معاونت آینده سازان بخش فرهنگی برنامه های مربوط به دانشجویان مستعد برتر را نیز بر عهده دارد.

سالاریه ادامه داد: طرح حمایت از هسته های نخبگانی (شهید احمدی روشن)، حمایت و توانمندسازی دانشجویان مستعد، اردوهای جهادی، نظام وظیفه تخصصی و همچنین حمایت از دانش آموختگان برتر برای تسهیلات پسادکتری چمران، اشتغال در شرکت های دانش بنیان و طرح حمایت از جذب دانش آموختگان برتر در دانشگاه ها (جایزه مرحوم کاظمی آشتیانی) از مهمترین محورهای فعالیت این معاونت است.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اصلاح برخی از شیوه نامه های موجود، اظهار کرد: در جایزه شهید چمران نیز همچنان حمایت ها وجود دارد؛ چه زمانی که طرح ها و ایده ها متقاضی صنعتی داشته باشند و چه زمانی که طرح جزو اولویت های پژوهشی دانشگاه باشد.

سالاریه تصرح کرد: طرح شهید احمدی روشن به عنوان یکی از طرح های عملیاتی و مهم بنیاد ملی نخبگان در سه استان در حال انجام است و امید است در آینده به همه استان های کشور گسترش یابد تا ضمن آموزش و توانمندسازی مستعدان، نیازهای موجود در جوامع بومی احصاء، معرفی و با استفاده از توان مستعدان برتر حل شود.

وی با اشاره به تسهیلات اعطایی در حوزه نظام وظیفه به مستعدان برتر، اظهار کرد: این تسهیلات به فعالان شرکت های دانش بنیان نیز اعطا می شود، البته در چارچوب خاصی که در آیین نامه ها ذکر شده است.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: در شناسایی مستعدان برتر و همچنین شناسایی و توانمندسازی مخترعین برنامه های گذشته بنیاد در حال بازنگری و اصلاح است.

سالاریه در پایان اظهار داشت: اردوهای جهادی در سال آینده با ابتکار و خلاقیت بیشتری انجام می شود. البته رسیدن به این هدف نیازمند توسعه همکاری و تعامل بنیادهای نخبگان استانی با نهادها و دستگاه ها دیگر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 6 تیر 1398 شناسه مطلب: 2208

به "بازنگری و اصلاح برنامه های بنیاد ملی نخبگان برای شناسایی مستعدان برتر و مخترعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنگری و اصلاح برنامه های بنیاد ملی نخبگان برای شناسایی مستعدان برتر و مخترعین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید